Baśniowy korowód Złotej Rybki [wideo]

Pobierz PDF
Święto Województwa Lubuskiego to także raj dla najmłodszych. W tym roku mali Lubuszanie mogli się przenieść w niezwykły i magiczny świat bajek. Ze skrzyneczką pełną niesamowitych opowieści z całego świata na zielonogórskim rynku pojawiła się Kalina Patek, która czytając czarowała! W świat bajek najmłodsi przenieśli się także dzięki przedstawieniu Lubuskiego Teatru. Korowód Złotej Rybki porwał ze sobą nie tylko dzieci.

Bajeczki ze skrzyneczki oparte są na japońskiej sztuce głośnego czytania i opowiadania. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr  marionetkowy – parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Metoda teatru ilustracji Kamishibai pozwala opowiadać historie i pokazywać atrakcyjne obrazy. Czytaniu towarzyszyły także warsztaty, które dodatkowo rozbudziły wyobraźnie maluchów.

Ich wyobraźnię rozbudził także barwny Korowód Złotej Rybki przygotowany przez aktorów Lubuskiego Teatru. Przez chwilę to właśnie oni oraz „przyprowadzone” przez nich lalki zawładnęły zielonogórskim rynkiem. Aktorzy zapraszali do wspólnej zabawy dzieci – te małe i te trochę większe.

Dla najmłodszych przygotowano także specjalne warsztaty kulinarne, gdzie mogli nauczyć się, jak przygotowywać zdrowe posiłki. Strefę robotów, gdzie każdy mógł wykonać swój prototyp z klocków LEGO oraz mnóstwo szalonych gier i zabaw.

Galeria: Korowód Złotej Rybki

Zobacz również

 • 24.06.2017
  Europa to My!
  W 2004 r. Polacy postanowili, że o lepszą przyszłość swoją i Europy chcą zadbać wspólnie, a nie samodzielnie....
 • 24.06.2017
  Uroczysta sesja sejmiku
  Tytuły Honorowych Obywateli Województwa Lubuskiego, Odznaki Honorowe za Zasługi dla Woj. Lubuskiego oraz...
 • 24.06.2017
  Kosmos w Lubuskiem! [wideo]
  Innowacyjny, nowoczesny i kosmiczny – taki jest region lubuski. Mógł się o tym przekonać każdy, kto w...