Dzielą nas tysiące kilometrów, ale łączą nowe technologie

Pobierz PDF
W ramach spotkań online z partnerami zagranicznymi województwa lubuskiego członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak wziął dziś (24.06) udział w wideokonferencji z Prowincją Hainan (Chińska Republika Ludowa). Rozmowy raz jeszcze potwierdziły, że regiony mają zamiar aktywnie kontynuować współpracę, pomimo trwającej w Polsce i na świecie epidemii.

Tadeusz Jędrzejczak, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego podziękował za pomoc humanitarną w postaci kombinezonów ochronnych w walce z Covid-19 dla lubuskiej służby zdrowia oraz omówił sytuację epidemiologiczną w naszym województwie. Z kolei Kang Baiying, zastępca dyrektora generalnego Biura Spraw Zagranicznych Prowincji Hainan wskazała płaszczyzny współpracy pomiędzy naszymi regionami. Mowa tu o pogłębieniu współpracy na poziomie administracji regionalnej, uczelni wyższych i wzajemnej promocji w mediach lokalnych.

Strona chińska zaoferowała udział przedstawicieli województwa lubuskiego w szeregu imprez wystawowych i targowych na Hainanie. Ponadto zaproponowała stworzenie Biura, zajmującego się promowaniem lubuskich produktów regionalnych. Obie strony planują w przyszłym roku szereg wspólnych wydarzeń kulturalnych i gospodarczych, w tym m.in. prezentację kulturalną naszego regionu na Hainanie oraz wizytę lubuskich przedsiębiorców w powstającym Porcie Wolnego Handlu, którym stała się obecnie wyspa.

W rozmowach udział wziął także Radosław brodzik, dyrektor Biura Współpracy Zagranicznej i EWT w Urzędzie Marszałkowskim.

Galeria: Wideokonferencja z przedstawicielami Prowincji Hainan

Zobacz również