Wideokonferencja z białoruskim partnerem

Pobierz PDF
Obwód Homelski to kolejny region partnerski województwa lubuskiego, z którym pomimo trwającej epidemii, staramy się aktywnie współpracować. Kolejnym tego wyrazem była dzisiejsza (24.06) widekonferencja z udziałem członka zarządu Tadeusza Jędrzejczak i dyrektora Biura Współpracy Zagranicznej i EWT Radosława Brodzika. Podczas wirtualnego spotkania m.in. omówiono sytuację epidemiczną w obydwu regionach.  

Dyskusja dotyczyła także udziału lubuskich przedstawicieli, w tym producentów drobiu, w przyszłorocznym XVII Homelskim Forum Ekonomicznym. Rozmawiano również o organizacji wizyty w Lubuskiem przedstawicieli biznesu z dziedziny rolnictwa. Miałoby to pomóc w nawiązaniu kontaktów i kooperacji w zakresie wytwarzania produktów regionalnych. Poza tym obydwie strony zadeklarowały wsparcie i pomoc zaprzyjaźnionym uniwersytetom.

W najbliższym czasie odbędą się kolejne wideokonferencje z innymi partnerami zagranicznymi Województwa Lubuskiego, zaproponowane w zamian odwołanych z powodu pandemii koronawirusa wizyt z okazji czerwcowego Święta Województwa Lubuskiego. Dodajmy, że ze strony homelskiej w konferencji wziął udział Igor Svyatoslavovich Aslyuk, Przewodniczący Komitetu Gospodarki Homelskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego.

 

Galeria: Wideokonferencja z Obwodem Homelskim

Zobacz również