Współpraca się opłaca!

Pobierz PDF
Z Saksonii do województwa lubuskiego dojechały dary, które mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. To kolejny przykład jak blisko współpracują nasze regiony, także w tych najtrudniejszych momentach, bo przecież niemieccy sąsiedzi sami także zmagają się z COVID-19. Magazyny UMWL wzbogaciły się o ponad 1000 kombinezonów ochronnych, które wręczył Erik Kurzweil - Dyrektor Wydziału Współpracy Zagranicznej w Saksońskiej Kancelarii Stanu.

Pomoc z Saksonii to spore wsparcie, ale warto podkreślić, że nie jedyne tego typu. Już wcześniej podobne transporty trafiły do naszego regiony z Brandenburgii oraz Chin, a dokładnie partnerskiej Prowincji Hainan. W przesyłkach znalazły się maseczki OP i FFP2, rękawice oraz kombinezony ochronne.

Dodajmy, że od samego początku samorząd województwa działa bardzo aktywnie na polu zabezpieczenia stanów sprzętu ochronnego m.in. dla lubuskich szpitali. Jeszcze na początku walki z epidemią UMWL z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak, wspólnie z lokalnymi samorządami i przedsiębiorcami, sprowadził tony specjalistycznych produktów. Na tej liście znalazły się m.in.: kombinezony, maski, gogle, rękawice ochronne, pokrowce na buty, włókninowe ubrania jednorazowego użytku i worki na odpady.

Zobacz również