Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie

Pobierz PDF

Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne „CIVILITAS” w Zielonej Górze złożyło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ofertę na zadanie pn. „18. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie”, które realizowane będzie w okresie od 15.09.2020 r. do 28.11.2020 r.

W ramach zadania publicznego Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne „CIVILITAS” planuje zorganizować Objazdowy Festiwal Filmowy. Powyższe zadanie ma na celu zaprezentowanie wybranych i udostępnionych filmów omawiających tematykę praw człowieka, zaprezentowanych w zeszłorocznej edycji warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

Podczas trzech dni festiwalowych zostaną poruszone tematy: fake newsy jako zagrożenie dla demokracji (filmy „Amerykańska masakra”, „Przeciw społeczeństwu obywatelskiemu”, „Dobre wiadomości”), uprzedzenia wobec społeczności LGTB (film „Bo nie wiedzą co czynią”), brak równości wobec prawa (film „Proces” o sprawie odbywającej się w Guantanamo); szczególnie w kierunku młodzieży będzie dedykowany dzień festiwalowy pokazujący film „Raport z suchego miasta” poruszający problem jakim jest kryzys klimatyczny przyczyniający się do napięć społecznych (walka o wodę w RPA).

Festiwal odbędzie się co najmniej w dwóch miejscach: ZOK - Hydro(za)gadka w Zielonej Górze, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli.

Zarząd Województwa Lubuskiego w dniu 28 lipca 2020 r. pozytywnie rozpatrzył ofertę Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego „CIVILITAS” w Zielonej Górze i zarekomendował zadanie do dofinansowania w wysokości 4.240 zł.

 

Oferta została zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej:

https://bip.lubuskie.pl/189/3718/Oferta_Zielonogorskiego_Towarzystwa_Edukacyjnego__22CIVILITAS_22_z_siedziba_w_Zielonej_Gorze/

Zobacz również