Lubuskie i Saksonia – o planach współpracy

Pobierz PDF
O planach współpracy oraz przygotowaniach do drugiego Konwentu Marszałków RP rozmawiała dziś podczas połączenia telefonicznego marszałek Elżbieta Anna Polak z premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem

Lubuskie przygotowuje się do drugiego Konwentu Marszałków RP, który odbędzie się 24 września 2020 r. Obrady w Zielonej Górze poświęcone będą m.in. funduszom europejskim. O funduszach europejskich będziemy rozmawiać także w kontekście transgranicznym. Doświadczeniami w obszarze efektywnego sięgania po unijne wsparcie chcemy podzielić się z naszymi najbliższymi sąsiadami. W Zielonej Górze gościć będziemy przedstawicieli Saksonii i Brandenburgii. To szczególnie istotne w kontekście niemieckiego przewodnictwa w europejskiej wspólnocie.

Podczas rozmowy premier Michael Kretschmer potwierdził swój udział w formie online w Konwencie Marszałków. Premier podczas swojego wystąpienia omówi  znaczenie programów transgranicznych na przykładzie Parku Mużakowskiego oraz programy transnarodowe aplikowane w Brukseli.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła premiera M. Kretschmera na kolejne obrady Konwentu, które odbędą się 26 listopada w Mierzęcinie. Premier potwierdził swój udział.

Ustalono także, że odbędzie się spotkanie bilateralne marszałek Elżbiety Anny Polak z premierem Woidke w dniu 25 września w Zielonej Górze. Premier potwierdził swój udział.

Zobacz również