Pracodawcy RP u marszałek

Pobierz PDF
Od lewej: Marszałek Elżbieta Anna Polak, Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP
Jak ważna jest współpraca z przedsiębiorcami nie trzeba przekonywać Zarządu Województwa Lubuskiego. Dlatego marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się dziś z Andrzejem Malinowskim, prezydentem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, aby porozmawiać o możliwościach wspólnych działań na linii samorząd-firmy.

Obecny rok nie jest łatwy dla firm. Trwająca epidemia to dla przedsiębiorstw wiele wyzwań i problemów, z którymi nie zawsze są w stanie podołać w pojedynkę. Właśnie dlatego występuje potrzeba wspierania sektora prywatnego, co w województwie lubuskim przyjęło chociażby formę Lubuskich Bonów Wsparcia, czyli bezzwrotnych dotacji, ułatwiających utrzymanie oraz rozwijanie biznesu w dobie koronawirusa. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreśliła ponadto, że konieczna pozostaje bliższa współpraca ze środowiskiem pracodawców w związku z kierunkami planowanych reform podatkowych. Przedstawiciele Pracodawców RP wskazywali za to na potrzebę dialogu oraz prowadzenia przewidywalnej polityki samorządowej.

Pracodawcy RP

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są jedną z najstarszych i największych organizacji tego typu w Polsce. Działają od ponad 30 lat, reprezentując 19 tys. firm, zatrudniających ponad 5 mln osób. Pracodawcy RP działają na rzecz wspólnych interesów firm oraz wspierają inicjatywy zmierzające do wzmocnienia roli przedsiębiorców. Organizacja współdziała z partnerami społecznymi i samorządami wszystkich szczebli.

Zobacz również