Rozmowy o wspólnym dziedzictwie kulturowym

Pobierz PDF
Rozmowy o wspólnym dziedzictwie kulturowym
Przedstawiciele Fundacji Brandenburskiej gościli dziś w województwie lubuskim. Spotkali się m. in. z członkiem zarządu woj. lubuskiego Tadeuszem Jędrzejczakiem, by porozmawiać o współpracy dotyczącej kultywowania wspólnego dziedzictwa kulturowego.

Fundacja Brandenburska została utworzona jako jednostka archiwalno-naukowa z naciskiem na współpracę polsko-niemiecką. Jej celem jest kultywowanie wspólnego dziedzictwa kulturowego, pielęgnowanie przeszłości i wspomnień o ówczesnym życiu Niemców w Nowej Marchii, a więc na terenach, które dzisiaj w większości należą do województwa lubuskiego.

Zarząd fundacji Brandenburskiej wyszedł z inicjatywą zorganizowania spotkania w województwie lubuskim i zwiedzenia Muzeum w Gorzowie i w Muzeum w Zielonej Górze. Marszałek Jędrzejczak zaakceptował inicjatywę, ponieważ od wielu lat, już jako prezydent miasta Gorzowa, angażował się w polsko – niemiecką współpracę na tym polu.

Dobrą podstawę do realizacji tej inicjatywy, która jest wspierana przez rząd Landu Brandenburgia, stanowi wieloletnia współpraca między województwem lubuskim i Landem Brandenburgia. Obie strony -  Fundacja Brandenburska i Województwo Lubuskie - wyraziły chęć współpracy w przyszłości.

Galeria zdjęć

Zobacz również