O współpracy na pograniczu

Pobierz PDF
Spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak z delegacją z Niemiec
Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z przedstawicielami Landtagu KZ Brandenburgia. Rozmawiano o zdrowiu w pandemii i wspólnych projektach.

Marszałek przedstawiła działania samorządu województwa lubuskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID 19, a także opowiedziała o dziedzictwie kulturowym,  min. o rozbudowie Muzeum Ziemi Lubuskiej. Podczas rozmowy poruszono także sytuację lubuskich szpitali, a także działalność kierunku lekarskiego, na którym studenci mogą studiować już od 5 lat. Goście z Niemiec mogli zapoznać się też z działaniami samorządu na rzecz profilaktyki, czyli o programach realizowanych przez samorząd, m.in. o in vitro, walce z cukrzycą i nowotworami. Wymieniono się także doświadczeniami z trudnego czasu pandemii, kiedy zamknięte były granice. Poruszono kwestię pracownicze i logistyczne związane z dojazdem do pracy do Niemiec. Przedstawiono wspólnie zrealizowane projekty w ramach Programu Współpracy Interreg VA BB – PL 2014 – 2020.

W spotkaniu udział wziął także poseł Bogusław Wontor. Landtag Brandenburgii reprezentowali: Ronny Kretschmar rzecznik ds. zdrowia frakcji parlamentarnej, Anja Mayer przewodnicząca LEWA Brandenburgia oraz Renate Harcke, pracownik frakcji parlamentarnej.

Galeria: Spotkanie z partnerami z Niemiec

Zobacz również