Lubuskie i WOŚP – zgrany duet od lat

Pobierz PDF
Lubuskie i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grają w jednej drużynie od wielu lat. To doskonały przykład współpracy samorządu z organizacją pozarządową. O roli organizacji pozarządowych podczas ostatniego Konwentu Marszałków mówił Jurek Owsiak.

Jerzy Owsiak, Prezes Fundacji WOŚP mówił o roli organizacji pozarządowych w walce z pandemią. Lubuskie od lat współpracuje z Fundacją, wspólnie organizując najpiękniejszy festiwal świata Polandrock. Ta współpraca układa się wzorowo, bo jak podkreśla często marszałek Elżbieta Anna Polak, łączą nas te same wartości: wolność, równość i tolerancja.  Podczas obrad Owsiak podziękował marszałek Elżbiecie Annie Polak za doskonałą współpracę i gościnę, a marszałkom za uruchomienie pociągów do Kostrzyna, które sprawnie dowoziły woodstockowiczów na festiwal. – Tu czujemy się dobrze, ludzie z całego świata czują się tu dobrze. To najpiękniejsza promocja dla Polski – mówił Owsiak.

Zachęcił do udziału w kolejnym finale WOŚP – 10 stycznia. Tym razem, mimo pandemii, orkiestra zagra dla oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych i diagnostyki głowy. Zarejestrowało się już 1350 sztabów z całego świata. Orkiestra zagra online i również w sieci będą zbierane pieniądze. Bo potrzeby znów są ogromne. Osttani raz orkiestra grała na ten cel 13 lat temu. od tamtej pory sprzęt mocno sie zużył.

Na walkę z pandemią Fundacja WOŚP przekazała 70 mln zł.  - Uruchomiliśmy te pieniądze natychmiast. Jeszcze wiosną kupiliśmy 34 respiratory, bo tylko tyle było można kupić, i 3 mln maseczek trójwarstwowych. Ściągaliśmy je z Chin, bo były trudne do zdobycia. II etap walki z pandemią to już zakup urządzeń medycznych. Kupiliśmy 1340 łóżek oiomowych dla 90 miast. Cały czas są dowożone do szpitali. Kupiliśmy też 246 kardiomonitorów, 84 respiratory, urządzenia dla laboratoriów. Wciąż mamy prośby ze szpitali, ale musimy się zatrzymać. Dbajmy o tych, którzy nas leczą! – zaapelował J. Owsiak.

Fundacja WOŚP to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych organizacji pozarządowych w Polsce, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie działalności społecznej. - - WOŚP cieszy się największym zaufaniem społecznym, bo nikt tak nie „dyryguje” Orkiestrą jak Jurek Owsiak. Idealista, pomaga chorym dzieciom i starszym ludziom. Odważnie i konsekwentnie wdraża wysokie standardy w komunikacji ludzi w sferze publicznej. W najbardziej otwartym i tolerancyjnym regionie w Polsce - regionie lubuskim - gramy razem już 26 lat.  I będzie „grać” do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zobacz FILM

Powiązane wiadomości

Zobacz również