Biblioteka podsumuje remont

Pobierz PDF
Biblioteka wojewódzka w Zielonej Górze wielkimi krokami zbliża się do otwarcia modernizowanych w 2020 roku części. Lista prac obejmuje m.in.: dźwigi towarowe, regały, schody, montaż nowoczesnych multimediów.

Szczegóły całorocznych działań zostaną przedstawione podczas wtorkowej konferencji prasowej z udziałem wicemarszałka Łukasza Poryckiego, a będzie o czym mówić, ponieważ lista prac jest naprawdę spora. Biblioteka wymieniła dźwigi towarowe. Dla czytelników przygotowano nowe regały na książki. Udogodnieniem dla wszystkich Lubuszan będzie również wymieniona nawierzchnia schodów przed wejściem do Galerii Biblioteki od strony Elżbietanek. Poza tym w budynku pojawią się nowe ekrany projekcyjne. Nowoczesnego sprzętu doczeka się Pracownia Digitalizacji Zbiorów.

Podczas konferencji wicemarszałek Łukasz Porycki odniesie się dodatkowo do projektu „Digitalizacji starodruków…”. Dzięki inicjatywie wiele istotnych dzieł i pism otrzymało już formę elektroniczną, co z jednej strony pozwoli na łatwiejszy do nich dostęp, a z drugiej ochronę cennych treści.

Zobacz również