76 podopiecznych DPS już w szpitalu w Torzymiu

Pobierz PDF
Przyjęcie podopiecznych DPS do szpitala w Torzymiu
Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu przyjął już wszystkich - 76. pacjentów ewakuowanych z Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze. Tym samym zakończyła się ewakuacja podopiecznych DPS.

Przypomnijmy, w niedzielny poranek (4 października) Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu otrzymał decyzję Wojewody Lubuskiego o konieczności przygotowania 95 miejsc dla podopiecznych ewakuowanych z DPS-Kombatant w Zielonej Górze w oddziale rehabilitacji kardiologicznej. Pacjenci, którzy tu przebywali musieli zostać wypisani. Trafią tam podopieczni, u których nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Dziś także do szpitala dotrą zebrane w ramach zbiórki zorganizowanej wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego artykuły pierwszej potrzeby.

 

Dodatkowo decyzją biskupa Tadeusza Lityńskiego Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej kupiło dla podopiecznych przewiezionych do Torzymia 100 piżam, 100 par kapci i 200 ręczników, a brakujące 100 piżam kupił i już dostarczył zielonogórski MOPS. Zarząd szpitala dziękuje za pomoc wszystkim, którzy rozumieją, jak ważny jest teraz każdy odruch serca.

Galeria zdjęć

Galeria: Dary dla podopiecznych DPS

Zobacz również