Centrum Kreatywnej Kultury – coraz bliżej otwarcia

Pobierz PDF
Pełną parą idą prace związane z budową nowej siedziby Regionalnego Centrum Animacji i Kultury, czyli Centrum Kreatywnej Kultury. Sprawdziliśmy, czy inwestycja zgodnie z planem zakończy się w połowie 2021 r.

- Potrzebujemy jak najwięcej takich miejsc jak Centrum Kreatywnej Kultury. Projekt umożliwi nowoczesne podejście do działań kulturalnych. Poza tym będzie to miejsce spotkań i życia społecznego – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Remont RCAK to ogromna, bo warta aż 21,5 mln zł inwestycja. Duża część tych pieniędzy pochodzi z funduszy unijnych, czyli Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Wrażenie robi zresztą nie tylko sama kwota, ale także remontowe plany. Dzięki projektowi powstanie zmodernizowany obiekt o trzech kondygnacjach. Znajdzie się w nim m.in. wielofunkcyjna sala widowiskowa na ok. 130 osób. Oprócz tego dla młodszych i starszych Lubuszan będą dostępne: sale trenerskie oraz treningowe, pracownie poligrafii i kawiarnia. Z nowych pomieszczeń korzystać będzie np. Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Obecnie ekipa budowlana zajmuje się wykonaniem m.in. ścian na parterze i piętrze oraz schodów wraz z balustradą. Trwają również prace nad stworzeniem nowoczesnych instalacji: elektrycznych, sanitarnych i izolacyjnych. Roboty dotknęły poza tym „starej fontanny”, która zostanie zastąpiona nową konstrukcją.

Łopatę pod inwestycję wbito w lutym tego roku. Wykonawca, którym jest firma Janbud, ma skończyć pracę w połowie 2021 r. Dodajmy, że to już kolejna inwestycja, która jest realizowana w RCAK-u w ostatnich latach. W 2019 r. placówka doczekała się przebudowy i remontu budynku willowego.

Galeria zdjęć

Zobacz również