Schowaj sidebar

Poradnik medyczny w czasach koronawirusa

Z powodu pandemii koronawirusa dostęp do opieki medycznej został zmieniony. Na nowych zasadach działają przychodnie, poradnie i szpitale. Sprawdź, jak skorzystać z opieki lekarza rodzinnego, co z planową wizytą w szpitalu, co w sytuacjach nagłych oraz jak funkcjonuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna, gdzie skorzystasz z teleporady.

Zalecenia dla pacjentów onkologicznych w czasach SARS-Cov-2

Polskie Towarzystwo Onkologiczne, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, wydało rekomendacje dotyczące postępowania z pacjentami onkologicznymi oraz kanałów komunikacji z tymi pacjentami. Zaleca podmiotom medycznym zajmującym się leczeniem onkologicznym wdrożenie procedur bezpieczeństwa mających na celu ochronę przez zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 pacjentów oraz personelu medycznego.

Jak bezpiecznie zadbać o osobę z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19?

Poniżej poradnik przygotowany przez Światową Organizację Zdrowia, a przetłumaczony przez Katedrę Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. To szereg porad, które, jak podkreśla lek. med. Szymon Michniewicz, szef zielonogórskiego SOR, mogą przydać się nie tylko podczas kontaktu z osobami chorymi, ale również w naszej codziennej walce z wirusem.

grafika Informacja dla opiekunów [960x960]

Do pobrania: